Az előző évhez hasonlóan 2015-ben is összegyűjtöttem azokat az albumokat és zenéket, amiket a legtöbbször hallgattam.
Január:
VA: Begin Again OST (2014)
2015 januárját a Begin Again (Szerelemre hangszerelve) c. film megtekintésével kezdtem, amiben egészen kellemes dalok csendültek fel. A filmzenei album számai közül legjobban a Coming up roses tetszett.
She & Him: Classics (2014)
A She & Him régóta nagy kedvencem és az új albumuk sem okozott csalódást. A Stay awhile-t hallgattam róla a legtöbbször.
Február:
One Republic: Native (2013)
A youtube-on bóklászva jutottam el a One Republichoz, akik első hallásra ismeretlen bandának tűntek, aztán pár daluk után rájöttem, hogy a korábbi albumaikról ismerek néhány számot. A Native-ről a Counting stars és az I lived voltak talán a legjobbak, de az egész album nagyon egyben van.
The Script: #3 (2012)
A One Republic után a Script volt számomra a 2015-ös év másik nagy felfedezettje. A Breakevent már ismertem tőlük, erről az albumról a Hall of fame és az If you could see me now lett a legjobb szám.
Március:
Fun: Some Nights (2012)
A Fun nevű bandára is véletlenül találtam rá. A Some Nights egy energikus album, a címadó dalon kívül a One foot tetszett még róla.
Április:
Hozier: Hozier (2014)
Ismerős ajánlására kezdtem el Hoziert hallgatni és bár nem taglózott le úgy, mint annak idején Woodkid, összességében tetszett ez az album. A rádiók által agyonjátszott Take me to church helyett inkább a From Eden fogott meg.
Május:
Imagine Dragons: Smoke and mirrors (2015)
Az Imagine Dragons új albumát vártam már, annál is inkább, mert az együttes 2015-ben Magyarországon is fellépett. A Smoke and mirrors már egy jobban összerakott album volt, mint a Night Visions, de a Thiefen kívül kevés számot hallgattam meg ötnél többször.
Tove Lo: Queen of the clouds (2013)
Ha van dal, ami 2015-ben szinte minden nap felcsendült, akkor az Tove Lo-tól a Habits (Stay high). A sokadik hallgatás után az albumot is lecsekkoltam, ami azért különleges, mert egy párkapcsolat legjelentősebb pillanatait ragadja meg a megismerkedéstől a szakításig. A dalok egyediek és némelyiknek a szövege is egészen találó. A már említett Habitsen kívül a Timebomb tetszett még erről a lemezről.
Június:
Florence & The Machine: How Big How Blue How Beautiful (2015)
Számoltam vissza a napokat, mikor jelenik meg a Florence and the Machine új lemeze, mert az előző óta már jó pár év eltelt. Miután meghallgattam a How Big How Blue How Beautifult, örömmel nyugtáztam, hogy megérte az album a várakozást, mert igencsak jó lett. Az indító Ship to wrecket és a Queen of peace-t hetekig dúdoltam.
Július:
Of Monsters and Men: Beneath the skin (2015)
Az izlandi banda albumát szintén régóta vártam, ennek ellenére elég nagy csalódás lett. Alig hallgattam, így csak az elsőként kijött Crystals fogott meg róla, a többi szám az említésre sem méltó kategóriába esik.
Augusztus:
Anna and the Barbies: Ánem (2013)
Nyáron többször is hallgattam rádiót és bár az Annand the Barbiesért nem rajongok, egyre több daluk tetszett meg. Az Ánem nem egy friss album, de a Márti dala és Ünnepélyesen fogadom... miatt az egészet meghallgattam és egy kicsit közelebb került hozzám ez az együttes.
Szeptember:
Honeybeast: A legnagyobb hős (2014)
Szintén rádiós találat a Honeybeast. A legnagyobb hőst már ismertem tőlük, mégis a Maradok a kedvencem erről az albumról.
Október:
77 Bombay Street: Seven Mountains (2015)
A svájci banda előző albuma annyira lagymatag lett, hogy nem is követtem a tevékenységüket. Így teljesen váratlanul ért a hír, hogy 2015-ben ismét egy új albummal rukkolnak elő. A Seven Mountains már sokkal jobban sikerült, a címadó dalon kívül sok másik megfogott (pl. a Once and only és a Dancing on the coast).
November:
Ed Sheeran: Plus (2011)
Ed Sheeran: Multiply X (2014)
November egy kicsit nyugisabb zenére vágytam, így akadtam rá az angol Ed Sheeranre. Sajnos egyik album sem az az egetrengető fajta, de a ködös és hideg novemberi időben kellemes volt hallgatni őket. A Multiply X egy kicsit jobban sikerült, a Thinking out loud és az I see fire tetszett a legjobban.
December:
Odett: Csillagtérkép (2014)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése